Sport

Rodinné sporty a jaké to jsou? Které aktivity si oblíbíte jako rodina a budou vás zaručeně bavit?

Sport je nejen důležitý pro nás, naše tělo a zdraví, ale určitě pomáhá utužovat i vztahy a sportovní aktivity mohou být zábavou. Jaké sporty vykonávat? 

Rodinné sporty a jaké to jsou? Které aktivity si oblíbíte jako rodina a budou vás zaručeně bavit? 

Rodina by měla čas trávit společně, pokud jsou volné chvíle, je třeba toho vždy náležitě využít. Navíc děti bychom měli vést ke sportu a také ke kolektivním aktivitám. Napadlo vás někdy, že i jako rodina můžete chodit společně sportovat? Je mnoho aktivit, co můžete vykonávat, nemusíte být sportovně zdatní a ani nijak trénovaní. Co bude bavit stejně malé i velké? A jak přemluvit starší děti, aby do toho s vámi šli? 

chlapec na kole

Na kolo i na hřiště 

S menšími dětmi to není nijak těžké, ty se totiž ještě nadchnou pro většinu věcí a ani venkovní aktivity jim nejsou cizí, pokud tedy nechtějí trávit čas raději na mobilu či před televizí. To se staršími dětmi už to problém být může, ty totiž obvykle s rodiči nebo i mladšími sourozenci příliš volného času trávit nechtějí. Ideálně je namotivujte na nějakou aktivitu, u které může být zábava, nebo se vydejte na výlet, na konci kterého může čekat nějaké velké překvapení. Cyklistika je u nás celkem populárním sportem a tak můžete vyjet na cyklo výlet jako celá rodina, bude poznávat naši krásnou krajinu a cestou se zastavíte na dobré jídlo nebo se podíváte na nějaké památky. Koneckonců pohyb na kole je snadný, je zdravý a opravdu se u toho můžete pobavit. A to všichni. 

fotbalové hřiště a míč

Další možností jsou kolektivní hry na hřišti. Sem jistě patří fotbal, basketbal nebo třeba hokej na hřišti. Míčových her je spousta, vy se vrátíte do dětství a dětem připomenete, že i na hřiště je zábavy dost. Proběhnete se, zasmějete se a strávíte společný čas, který je prostě k nezaplacení. 

Na brusle nebo do bazénu 

Určitou oblibu mají i kolečkové brusle, opět se můžete podívat na různá místa nebo jen vyrazíte do blízkého parku. Kolečkové brusle mají děti opravdu v oblibě, ale i vy si zase můžete vzpomenout, jaká zábava to v dětství byla. No, a když bude venku škaredě a přijde zima? Zkuste krytý plavecký bazén nebo rovnou aquapark, kde si opět zábavu najdou všichni členové rodiny. 

Pravidelné sportovní aktivity plánujte s předstihem a zkuste je dětem vždy co nejvíce zpříjemnit.