Výrobky

Voda a filtrace


Takže se musí vytahovat jednotlivé věci a kontrolovat. Například, zda není díra v síťce, kterou se sbírají hrubé nečistoty, nebo zda nám myši neokousaly teleskopickou tyč na ní. Pokud je vše v pořádku, pokračuje se dále v kontrole dalšího příslušenství. Hlavně je třeba kontrolovat hadice, protože ty přes zimu nejvíce trpí. Faktem však je, že se dnes vyrábí z takových materiálů, že by jim nemělo uškodit ani špatné skladování po celou zimu. Přesto se však kontrolovat musí, protože opravdu myším chutná skoro všechno a kdo ví, jestli neměly hlad nebo chuť na něco onačejšího. A taková hadice s kouskem mrkve nebo brambory, jo to je pro myšičky pochoutka.

hračka ve vodě

Nuže, musí se to všechno vynést na světlo a nejlépe už tlakovat vodou, protože malé praskliny lze okem velmi snadno přehlédnout. Nejdůležitější asi budou hadice k bazénové filtraci, která vlastně zaručuje, že bude vodička čistá a průhledná až na dno. Spolu s chemií jsou to neúnavní bojovníci za vysokou kvalitu vody. Ano kvalitu, protože i když je voda krásně čistá, ještě nemusí nutně být kvalitní. Mohou v ní být mikročástice choroboplodných zárodků nebo mikročástice řas, a to je špatně. Proto musí filtraci pomáhat nějaká chemie, většinou chlor, nebo také solinátor. Ti všichni musí být pod kontrolou a tím se dosáhne skutečně nezávadné vody.

slečna u vody

Filtrace je však nejvíce zatěžována a je také nejdražším příslušenstvím k bazénu. Je pak už jedno, zda v ní máte písek, nebo už kvalitnější zeolit. Filtrace jede tak jak tak a je jí jedno co má v sobě. Vodě to jedno není, ta má raději zeolit, protože protéká skrze jeho mikroskopická zrníčka, kdežto v případě písku je pouze obtéká. Proto je zvážení zeolitu zcela na místě. Ale zpátky k hadicím. Pokud tedy protékají, je lépe koupit nové, než je zbytečně kousek po kousku balit do nějaké lepící pásky.