Nezařazené

Vsaďte na kvalitu

Dnes už se to u nás na rozdíl od dřívějších dob dopisy nehemží. Většinou byly nahrazeny e-maily, jež jsou rychlejší, spolehlivější a pochopitelně i výrazně levnější. Ovšem balíků – jak se zdá – naopak přibývá, a to úměrně množství zásilkových obchodů.

obálky

A tak i dnes putují po vlastech českých četné dopisy, balíčky a balíky. A stejně jako kdysi je třeba takovéto zásilky před vypravením dobře zabalit. Aby se nepoškodil jejich obsah a nemuselo se pak nejednou i složitě řešit, jak takto vzniklou škodu napravit.

Ovšem znáte to, pokud máte s poštou či jinými podobnými přepravci zásilek něco do činění. Postupem času vzrostly ceny podobných služeb víc než výrazně a porostou určitě i nadále, a je tak třeba se proti tomuto trendu bránit. Zvrácení situace k dřívějšímu stavu věcí už nepřichází v úvahu, pohlednici za třicet haléřů nebo dopis za šedesátník už pro nás nikdo nikdy nedoručí, ale něco udělat lze.
Především lze přesedlat na takové typy obalů, jež přinášejí úsporu tím, že se v nich nepřepravuje vzduch či jiný zbytečný materiál určený k vycpání. Je totiž pochopitelně nasnadě, že když dáme malou věc do velké škatule, musíme ji něčím obložit, aby se neotloukala ve volném místě a nepoškozovala se. A i za to se platí.
Čemuž se dá předejít třeba tím, že se k zabalení použije plastová obálka. Tedy obal, který má hned několik předností.

bílá obálka

  1. Třeba tu, že je z vysoce odolného materiálu, jenž se jen tak nepoškodí a ochrání tak to, co je uvnitř.
  2. Jakožto nepromokavý materiál zabrání i poškození obsahu vodou, dejme tomu během přepravy za deště.
  3. Je neprůhledná, takže nikdo neoprávněný pohledem nezjistí, co se skrývá uvnitř.
  4. Je přizpůsobivá a též prodávaná v různých velikostech, takže ji není třeba něčím vycpávat, k obsahu dokáže ideálně přilnout.
  5. Dá se zabalit rychle a bez problémů.

Zabalení třeba textilu či tiskovin do podobné obálky je hodně rozumný počin. Který by měl zvolit každý, koho nebaví řešit reklamace kvůli poškození zásilky. Což budete jistě i vy.