Technika

Co získáte pořízením tekutých tapet

Tekuté tapety se začínají usazovat v komerčních i soukromých prostorách. Čím vás mohou oslovit a příjemně překvapit?

Opravíte staré nevzhledné zdivo – v některých domácnostech se mohou vyskytovat úseky vnitřní omítky, která nevypadá zrovna k světu. Stává se to např. tehdy, jestliže bývalý majitel bytu nechal zazdít dveře a nově vytvořený štuk je hrubší, nežli okolní stěny, a navíc nemusí být tak precizně vyhlazený, takže jsou na něm patrné rýhy a vrypy. I přesto, že toto místo vymalujete nebo vytapetujete papírovou či vinylovou tapetou, výsledek je fiasko. Tekutá tapeta vytváří silnější nános, takže tyto nerovnosti snadno zarovnáte a navíc bude povrch natolik pestrý, že bude opticky zakrývat drobné nedostatky, jež jsou dobře patrné např. při jednobarevné malbě.

hotelový poko

Vytvoříte luxusní prostor – snažte se inspirovat různými nápady z Internetu a řiďte se osvědčeným pravidlem „raději méně, než více“. Cena tekuté tapety bývá vyšší a tak toho využijte ve svůj prospěch – pokryjte tapetou pouze menší úsek na stěně, např. jako sokl, nástavbu nad komodou, okrasný prvek – pruh, oblouk, spirálu, elipsu a další tvarová řešení. Kombinujte nános tapety např. s bílou nebo krémovou, v podobném odstínu volenou malbou a vytvoříte zajímavá řešení, která bývají např. v restauracích, hotelích či soukromých penzionech.

hotelová ložnice

Bude se vám lépe dýchat – když pokryjete stěny jakoukoli syntetikou, budou vytvářet více kladných iontů a budete se uvnitř cítit stísněně a nepříjemně. Bude vám to zkrátka brát energii. Záporné ionty jsou velmi důležité pro regenerační, ozdravné procesy a podpoříte je nejen tekutými tapetami, které jsou vyrobeny na čistě přírodním základu (bavlna, hedvábí a celulóza), ale i mnoha pokojovými rostlinami a vhodnou podlahovou krytinou, např. kobercem s přírodním vláknem nebo kamennou dlažbou. Dobrou volbou je i větší akvárium, které samo o sobě odpařováním vody ionizuje vzduch.