Nezařazené

Ikea se zavázala k vyřazení jednorázových plastových výrobků do roku 2020


Švédská firma uvedla, že budou vyřazena veškerá plastová brčka, talíře, hrníčky, chladící tašky, pytle na odpadky a papírové nádobí potažené plastem a následně nahrazeny alternativami. Tiskový mluvčí společnosti uvedl: „Prozatím se nám nedostalo všech odpovědí, ale spolupracujeme se svými dodavateli na nalezení řešení, které bude přínosné jak pro lidi, tak pro planetu.“ Švédský nábytkářský řetězec se již zavázal k postupnému vyřazení plastů na bázi ropy a nyní cílí na všechno své plastové zboží. Mimo jiné již provedl investice do závodu na recyklaci plastů, aby tak pomohl posunout svůj plán o kus dopředu.
rozpůlený talíř.jpg

Zatím poslední krok přichází v souvislosti s rostoucím znepokojením nad množstvím plastového odpadu znečišťujícícho světové oceány, kde může škodit a zabíjet volně žijící živočichy, jako jsou želvy nebo mořští ptáci. Společnost s více než 363 obchody po celém světě, říká, že chce také přimět své zákazníky k udržitelnějšímu způsobu života tím, že jim bude nabízet výrobky, jako například kohoutkové trysky schopné ušetřit více než 90 % používané vody. Kromě toho bude také do roku 2025 nabízet solární panely na celkem 29 trzích, při současných pěti, a ve svých restauracích zavede více vegetariánských pokrmů.
jednorázové nádobí.jpg

„Prostřednictvím naší velikosti a dosahu máme příležitost inspirovat a umožnit více než 1 miliardě lidí žít kvalitnější život v rámci možností planety,“ uvedl Torbjörn Lööf, výkonný ředitel mateřské skupiny Inter Ikea. „Změna bude možná, pouze pokud budeme spolupracovat s ostatními a rozvíjet podnikatelskou činnost. Zavázali jsme se vést danou kampaň prostřednictvím spolupráce se všemi, od dodavatelů surovin až po naše zákazníky a partnery.“ Firma již investovala do větrných elektráren a ve svých obchodech zřídila solární panely ve snaze o využívání obnovitelné elektrické energie a tepla do roku 2020.