Nezařazené

Jak souvisí drahý alkohol na party s ekonomickým přemýšlením

Není nad to to trochu roztočit, alespoň jednou za čas. Rádi si dáme do kopýtka a trošku se pobavíme. Není na tom nic špatného, přeci jen máme na to po celém dni povinností více než právo. A je tu spousta možností, kde můžeme zakusit více než relax od každodenního života všednosti. V klubech a na různých festivalech si ale můžete všimnout jednoho velmi zajímavého fenoménu – alkohol je tak nějak dražší. A právě v tomto článku si ukážeme, jak moc lidé dokáží ekonomicky přemýšlet a nakládat s financemi, byť je to jen prachsprostý příklad a alkoholem.
zábava v klubu

Rozjetá jízda

V klubech stojí takový panák rumu něco kolem padesáti i šedesáti korun. A je to opravdu jenom maličký panák, nic víc. Člověk si řekne, a co jako, vždyť to je běžná cena. A navíc někdy to není tak moc, protože se rozmáhají i happy hours a nejrůznější akce, kdy je panák i za třicet pět!

  • To je ten největší problém. Lidé, kteří takto přemýšlejí, nejenže nemají peníze po party, ale nebudou je ani nikdy mít. Lidé, kteří totiž mají takové myšlení a smýšlení, totiž stejně přemýšlí i v běžném styku s penězi a to je ten hlavní problém.

lahev brandy 
Dejme tomu, že aby si člověk skutečně nějaký ten večer užil, je třeba, aby vypil aspoň deset panáků, nepočítáme nealkoholické nápoje a pivo. Každý takový panák nejlevnější alkoholu, dejme tomu onen rum, který stojí (budeme z levného kraje) 35 korun. Jenom 350 korun za večer dáte za obyčejný rum s tím, že ještě se většinou platí vstup na takové akce, tj. 400 korun za večer a také si dáte i něco nealkoholického nebo pivo, které to pěkně spláchne dolů, to vám klidně vzroste i na 600 korun na večer. A protože nejste „škrti“, tak i některé rundy zaplatíte za osazenstvo, takže si rovnou připravte minimálně 900 korun, abychom nebrali.
 
Tak, a s tímto v hlavě si teď uvědomte, že naprosto stejný rum, za který vy byste dali jenom vy nějakých 350 korun, stojí a je běžně v akci za 70 korun – celá láhev.