Technika

Jak ochránit chytré telefony?

Dnešní chytré telefony skutečně nepatří k těm nejlevnějším, a pokud se navíc rozhodneme pro prémiové modely předních značek, můžeme za takový mobilní telefon utratit i průměrnou měsíční mzdu. Drahé mobilní telefony nás tak nutí k obezřetnosti a pomalu si začínáme zvykat na to, že s novým model musí přijít na řadu i ochranné sklo společně s krytem na telefon. Obal Xiaomi Redmi note 7 je tak nutnost, kterou právě majitelé tohoto mobilního telefonu jistě ocení.

žena s telefonem

Jenom s obalem si ale většinou nevystačíte, zvláště display je totiž nejvíce náchylný a i sebemenší pád většinou ve zdraví nepřežije. Display ale nemusí vůbec spadnout na zem, stačí chvilka nepozornosti a škrábance od klíčů či jiných ostrých předmětů promění display k nepoznání. Výměna takového display je mnohdy finančně natolik nákladná, že se vyplatí rovnou koupit nový mobilní telefon. Jak tedy telefon chránit, aby vypadat jako nový i po několika měsících?

Pro mnoho z nás se staly telefony spotřebním zbožím, každé dva roky tak řada z nás starý telefon zkratka vymění za nový model. Za tu dobu už jistě nesou nějaké ty známky pravidelného používání, baterie není, co bývávala a operační systém je zastaralý. Pokud ovšem chceme, aby nám telefon co nejdéle vydržel jako nový, je potřeba se o něj starat a chránit ho. Následně ho můžeme prodat za daleko výhodnější částku.

mobilní telefon

Telefon zpravidla chráníme pomocí ochranné folie a tvrzeného skla. Dohromady vytvoří kombinaci, díky které má náš telefon největší šanci odolat i větším pádům.

Folie představuje nenápadné, přesto velice účinné řešení pro ochranu displeje. Ovšem pokud patříte mezi nešikovné jedince, kterým telefon co chvíli padá z ruky, raději zainvestujte do tvrzeného skla. To dokáže odolat i pádům z větší výšky. Sklo se sice rozbije, ale display telefonu zůstane nepoškozený.