Technika

Pohybové aktivity s ročním dítětem

Děti jsou většinou velice akční tvorové. Rády běhají, pohybují se, tančí… Jaký pohyb s dětmi zvolit a jak je zabavit? Výběr můžete nechat na dítěti, pokud je vám schopné již ukázat o co má zájem, nebo prostě jenom sledovat k čemu se hrne více.

  1. Vedené aktivity

Ve většině měst najdete nějaká cvičení pro děti, popřípadě pro rodiče s dětmi. Aktivitu vede zkušený lektor, který se v pohybu dětí vyzná a tím pádem ví, jaký pohyb je vhodný. Většinou se jedná o cvičení, opičí dráhy, cvičení na míčích, skákání, nebo třeba plavání. Plavání je jednou z nejoblíbenějších pohybových aktivit s dětmi vůbec. Je velice prospěšné už kvůli tomu, že se děti poté nebojí vody.

děti v kroužku

Tyto skupinové aktivity mají velkou výhodu především v tom, že se děti potkají, mohou si spolu pohrát, pozorovat se navzájem a třeba se i něco naučit. Děti kolektiv potřebují už v takto raném věku. Další výhodou je to, že máte možnost se pod vedením odborníka naučit třeba jednoduché cvičení pro posílení těla dítěte. A možná také zjistíte, že problémy, které doma máte, se netýkají jen vás.

  1. Samostatné aktivity

Pokud chcete dítě zabavit a nemáte možnost chodit někam do kroužku, bude se vám doma hodit třeba houpačka, houpací prkno nebo odrážedlo. Odrážedlo pro roční dítě https://www.chytraliska.cz/kategorie/detske-hracky-na-ven-a-zahradu/detska-drevena-odrazedla/ by ještě mělo být hodně stabilní, mělo by mít čtyři kola a mělo by být vysoké tak akorát. Takže ideálně s nastavováním výšky sedla. Dítě musí ideálně dosáhnout na zem.

dítě na tříkolce

Dejte si také pozor na to, aby dítě správně brzdilo, jinak hrozí, že brzy prošoupe všechny boty.

Další možnost je chodit často na dětská hřiště. Ty jsou totiž pro rozvoj těla ideální, jsou kvůli tomu i vytvořená. Hřiště mají i tu výhodu, že je můžete jednoduše střídat.

Ať se rozhodnete dělat cokoli, tak vždy myslete na to, aby to bavilo dítě a nenudilo se.