Výrobky

Jaká specifika mají vestavěné skříně

Jednou z věcí, které si všimnete nejdříve po příchodu do jakéhokoliv domu, je jeho zařízení. Pozornost upoutává obvykle především nábytek, který tvoří v podstatě dominantu místností. A ačkoliv dnes není tak uniformní, jako býval kdysi, přesto se společné prvky najdou. Jiné ovšem prakticky upadly v zapomnění.

Jedním z těchto pozapomenutých prvků jsou i vestavěné skříně Sten-skrine.cz. Jedná se o skříně, které jsou do daného prostoru zabudované a které tam přesně pasují. Dříve jsme je našli prakticky v každém bytě panelového domu. Zde sloužily na odkládání oblečení v předsíni, případně v kuchyni jako špajz.

vestavenaskrin

To bylo samozřejmě možné především díky tomu, že mezi jednotlivými byty neexistovalo příliš rozdílů. Výklenky, ve kterých byly zabudovány, tedy měly prakticky vždy stejné rozměry. Bylo tedy možné tyto skříně vyrábět masově, což samozřejmě snižovalo jejich cenu a činilo je dostupnými.

Dnes se však klade mnohem větší důraz na individualitu. Každý dům i byt je unikátní, i když někdy stále potkáme relikty starých časů, především pak v bytech, které obývají staří lidé, kteří změny příliš nemusí a preferují mít své obydlí zařízeno tak, jak na to byli po léta zvyklí.

vestavenybotnik

Ovšem to neznamená, že by vestavěné skříně zmizely. Jistě, staly se vzácnějšími, avšak to neznamená, že se přestaly vyrábět. Pouze mají jistá specifika, která je činí podstatně dražšími. Především je to fakt, že dnes je každý prostor v podstatě unikátní. Pokud tam tedy chcete nějakou vestavěnou skříň, je potřeba ji udělat na míru. A to rozhodně není levná záležitost.

Není tedy divu, že se mnoho lidí raději s nepřesněji padnoucím, avšak podstatně levnějším sériově vyráběným nábytkem, který lze koupit v jakémkoliv specializovaném obchodě. Nechtějí zkrátka zbytečně utrácet, případně na to ani nemají finance, aby si mohli dovolit na míru vyráběný nábytek.

Nakonec pak záleží jen na vás. Jen si uvědomte, zda to skutečně stojí za to.