Výrobky

Ubytování v Mikulově na okraji vápencového pohoří Pálava


Česká republika je natolik rozmanitá, že je opravdu škoda vydávat se rok co rok k moři a trávit tam veškeré volné prázdninové dny. Jistě, že mořská hladina má jedinečné kouzlo, přímý přístup k moři bychom určitě uvítali všichni a umělé vlnobití se slanou vodou v bazénu nás nemůže uspokojit, ovšem právě rozmanitost k životu patří, tříští uniformitu a jednotvárnost a dokonale rozbíjí nudu. Důležité je mít na výběr, mít možnost volby prostředí, kde chceme zrovna být, a máme obrovské štěstí, že nemusíme cestovat příliš daleko.

Pavlovské vrchy

Máme k dispozici velmi malebné hory a pahorkatiny, říční toky, rybníky a jezera, travnaté plochy a pastviny, ale i jedinečné endemitní lokality, které jinde ve středu Evropy nespatříte, např. krkonošskou náhorní plošinu severské tundry anebo vápencové pohoří s teplomilnou květenou a živočichy na jihu Moravy.

Ano, tušíte správně, řeč bude o Pálavě, chráněné krajinné oblasti ohraničené vinařským centrem Mikulov a údolní nádrží Nové Mlýny.

výhled z Pálavy

Pálava je přístupná veřejnosti celoročně, jde sice o nepříliš vysoké pohoří, které však tamní krajině dominuje. To si uvědomíte v okamžiku, kdy vystoupáte na jeden z nejvyšších vrcholů, které byly důležitým strážním bodem již ve středověku, a dost možná i v pravěku. Řeka Dyje tu poskytovala dostatek úrodné půdy, zároveň jde o oblast s dlouhým slunečním svitem a vysoký obsah vápníku byl ideální pro pěstování vinné révy.

Zakládání vinic se na úpatí Pavlovských vrchů věnovali římští legionáři a tradice pěstování vinné révy se zachovala dodnes, můžete se o tom přesvědčit sami, jestliže si zajistíteubytování Mikulov Mikulov Galant a spojíte jej s konzumací vinařských produktů, anebo se sportováním ve volné přírodě. Je zde k dispozici celá řada cyklostezek a turistických tras, zároveň můžete zavítat na blízký zámek Lednice, který je součástí rozsáhlého Lednicko-valtického areálu.