Technika

Proč je důležitá dentální hygiena

Víte, proč je dentální hygiena tak důležitá? Víte, jak často byste měli chodit k zubaři? Víte, jak byste si měli správně čistit zuby? Pokud alespoň na jednu z těchto otázek neznáte jasnou odpověď, měli byste zpozornět! Špatná dentální hygiena totiž může vést k zánětům a vypadávám zubu! Proto raději pokračujte ve čtení. Společně si na všechny důležité otázky odpovíme a řekneme si hodně důležitých informací.

zubní kartáček

První věcí, na kterou bychom rádi upozornili, je kartáček na zuby. Výbornou variantou je například zubní kartáček Dentalescure.cz. Jedná se o kvalitní výrobky. Obecně však platí, že kartáčky by neměli být tvrdé, ale naopak co nejměkčí. Tvrdé štětiny rozedírají dásně a poškozují zubní sklovinu. Výbornou alternativou je i sonický, nebo také elektrický, zubní kartáček. Výhodou elektrických zubních kartáčků je to, že vám hlídají i správný přítlak na zuby, nebo třeba délku čištění. Nicméně odborníci se shodují na tom, že není na klasický ruční kartáček, který používáte správně. Kartáček byste pak měli měnit ideálně po čtrnácti dnech až jenom měsíci.

bílé zuby

Využívat byste rozhodně měli i mezizubní kartáčky a ústní vodu. Díky nim si totiž perfektně vyčistíte i prostor mezi zuby, kam se s běžným kartáčkem nemáte šanci dostat. Používat byste je měli každý den.

Všeobecně je dentální hygiena důležitá proto, že se vám na zubech v průběhu dne usazuje zubní plak. Díky němu pak vzniká zubní kámen. Díky zubnímu kamenu pak vznikají zubní kazy. Zkrátka, jedná se o provázaný systém, který byste neměli podceňovat. Špatné čištění zubů tak má za následek i záněty dásní a paradentózu, což je chronické onemocnění dásní, díky kterému vypadávají zuby. Kromě toho paradentóza a zánět dásní způsobuje opravdu nepříjemný a silný zápach z úst. Pokud tedy chcete mít všechny zuby i po čtyřicítce, je na čase se o ně začít pořádně starat.