Technika

Proč je zábradlí na balkon tak důležité

Ať už bydlíme kdekoliv, ve městě či na vesnici, v paneláku či rodinném domku, jednou z věcí, které v našem obydlí vždy najdeme, je balkón. Ten je i součástí mnohých chat a chalup. Proč je ale tak rozšířený?

Je to z jednoho prostého důvodu: umožňuje nám být relativně na čerstvém vzduchu, aniž bychom museli náš byt opustit. V létě zároveň umožňuje mnohem lepší větrání. Pokud bydlíte v bytě, pak zde také můžete věšet vyprané prádlo. V neposlední řadě pak v mnoha případech poskytuje pěkný výhled do krajiny.

balkon1

To vše je samozřejmě v pořádku. Nezbytnou součástí je však také zábradlí na balkon Kmkdesign.cz. To může mít mnoho nejrůznějších podob, avšak najdeme jej na každém balkóně, ať už se jedná o soukromé obydlí či veřejný prostor. Povinnost jej zde umístit je dokonce zakotvena v zákoně. Proč je ale považováno za tak důležité?

Tím prvním, a zdaleka nejdůležitějším důvodem je fakt, že značně zvyšuje bezpečnost. A ta je zde důležitá, zvlášť když vezmeme v úvahu, že ve většině případů tvoří podlahu balkónů dlaždičky. Ty mohou po dešti poměrně dost klouzat, případně v zimě namrzat. A asi není třeba říkat, jaké by mělo následky uklouznutí, pokud by zde zábradlí nebylo.

balkon2

Ovšem ačkoliv je bezpečnost bezpochyby velmi důležitá, není to jediný důvod, proč jej nainstalovat. Zvyšuje totiž pocit bezpečí. Jen si uvědomte, zda byste byli ochotni přistoupit k okraji balkónu, kdyby tam zábradlí nebylo. Asi byste se necítili příliš dobře.

V neposlední řadě jde pak o zachování alespoň částečného soukromí. U veřejných prostor tomu tak není, ale v soukromých domácnostech zábradlí alespoň částečně blokuje kolemjdoucím výhled. Pokud je umístěn v přízemí, pak také zároveň slouží jako další zábrana proti zlodějům.

Důvodů tedy existuje celá řada. Není tedy divu, že je tak rozšířené. A vypadá to, že v nejbližší době se situace nezmění.