Nezařazené

Vlastní bazén

Mít vlastní bazén je nesporná výhoda, ale aby kvalita vody byla na dobré úrovni, tak se neobejde bez péče. Ta je díky moderním chemickým prostředkům snadná.

Vlastní bazén

Chemické čištění

Dnes už má vlastní bazén spousta lidí, protože nemusí nikam na veřejné koupaliště, kde není soukromí. Pokud se v něm budete koupat dost často, tak se Vám skutečně vyplatí, protože za vstupné byste utratili nemalé peníze. Zároveň to má i své kouzlo a můžete v něm začít spoustu zábavy či odpočinku. Bazén je sice dražší záležitost, ale na druhou stranu klidně vydrží desítky let.

chemický vzorec chlor

Problém může být v tom, že se o vodu musíme starat, ale na tom není nic složitého a nezabere to ani tolik času. Nejrozšířenějším přípravkem je Chlorman sodný Chlorito, protože velké balení je finančně výhodné a postará se hravě o čistou vodu. Konkrétně tento přípravek má menší procento účinné látky, a proto je vhodný pro dlouhodobé používání, kdy se nemusíte bát žádných zdravotních následků. Dávkuje se pomocí množství udávaného výrobcem, takže Vám stačí odměřit podle objemu vody v bazénu potřebné množství látky a máte na určitou dobu vystaráno.

Mechanické čištění

Abychom dosáhli nejlepšího výsledku, tak je potřeba k chemickému čištění přidat i mechanické, které zachytí či odvede pryč nečistoty. Určitě volte pískovou filtraci, protože ta v pískové náplni zachytí spousty nečistot, takže vodu udržuje neustále čistou za pomocí filtračního koloběhu. Ten by měl probíhat několikrát za den, přičemž toho docílíme se správným výběrem výkonu filtrace, takže se klidně nebojte zeptat specialistů, kteří Vám jistě rádi poradí.

koupání v bazénu

Při dobrém stavu filtrace bude efekt opravdu velký, ale špína zůstává na stěnách a dně bazénu, s čímž už si filtrace bohužel neporadí. A proto je dovře přikoupit bazénový vysavač. Pokud za něj nechcete moc utrácet, tak Vám postačí ruční, který napojíte na filtraci a můžete zvesela vysávat. Poloautomatický a automatický se pohybuje po povrchu bazénu sám, takže se o něj nemusíte vůbec starat, protože práci vykoná svépomocí. Vhod přijde i klasická síťka, která vyloví velký nepořádek na hladině.