Ekonomika

Jak ušetřit na jídle?

Někdo se snaží šetřit proto, aby vůbec vyžil z výplaty, někdo zase aby si mohl nějaké peníze našetřit, a pak si koupit třeba nové auto, ale jestliže máte peněz dost a šetřit nepotřebujete, stejně Vám doporučuji, si tyhle tipy přečíst. Můžete díky tomu poté žít nejen více ekonomicky, ale i ekologicky.
Jedním z mnoha způsobů, jak snadno ušetřit, je začít šetřit na jídle. Samozřejmě tím ale nemyslím, abyste šetřili přímo na jídle, kupovali si levné potraviny, které nebudou kvalitní, a potom měli nějaké střevní potíže, nebo abyste si zničili žaludek.
Zdravé potraviny

  1. Jídlo zbytečně nevyhazujte

Tento první bod je snad úplně jasný. Je škoda si naložit hromadu jídla a poté to nedojíst. Proto když půjdete do restaurace, objednejte si radši méně jídla, nebo menší porce, abyste to všechno snědli. Stejně tak na doma bude lepší, když si nakoupíte spíše menší množství čerstvých potravin, které se brzy kazí, ale radši více těch trvanlivých, ze kterých si můžete hodně jídla navařit.

  1. Nakupujte ve slevách

Jistě to znáte, i potraviny jsou kolikrát velice drahé, ale můžete si nechat do schránky zasílat letáky ze supermarketů, nebo je sledovat na internetu, abyste tím zároveň ušetřili i papír, a potom nakupovat podle toho. Nebo také podle sezóny. Vyjde Vás daleko levněji, když si nakoupíte mandarinky v zimě a meloun v létě než naopak. Nebo třeba jídlo s již krátkou dobou trvanlivosti, bývá často zlevněné, proto když si budete jisti, že ho stihnete sníst, než se zkazí, zkuste ho ve vašem obchodě najít. Nejčastěji bývá někde v osamoceném regálu, nebo na kraji chladicích mrazáků.

  1. Na pití si kupujte vodu

Mnohem více ušetříte, a zároveň tím pomůžete i svému tělu, když si budete kupovat, nebo čepovat z kohoutku čistou vodu, než když si budete kupovat sladké limonády, nebo energy drinky. Vím moc dobře, že je to sladké a chutné, ale i hrozně drahé. Vodu si koupíte za pár korun, zatímco takovéhle pití na dodání energie, klidně až za takových 30 nebo 40 korun. Jednorázově to samozřejmě není tak hrozné, ale když si je takhle budete kupovat každý den, tak se Vám to pěkně prodraží.Rozpustná káva

  1. Kafe si připravujte doma

A úplně to stejné s kafem. Kupujete si v práci kafe v automatu? Já už ne. Radši si kupte kelímek z tvrdého plastu nebo skla a kávu si připravte doma. Tímhle zase ušetříte mnoho peněz a i přírodu.

Doufám, že Vám těchto několik mých tipů alespoň trochu pomůže a ušetříte díky tomu jak své peníze, tak tím i pomůžete naší planetě.