Krása

Je tu jaro a k němu patří i depilace

Voskové pásky – studený vosk
Jejich výhodou je instantní použití. Nemusíte čekat, až se vosk na depilaci v aplikátoru zahřeje, ale voskové pásky můžete hned použít. Pásky jen krátce zahřejete v dlaních na teplotu těla a jsou připravené na depilaci. Pásky bývají k dostání pro normální, citlivou a suchou pokožku. Obsahují kromě vosků i mandlový olej, medové výtažky, aloe vera, jojobový olej. V každém balení voskových pásků naleznete i sáčky s olejem, kterým ošetříte zbytky vosku a v některých baleních i zklidňující emulzi, která se používá po odstranění vosku.
žena s hladkýma nohama
Teplý vosk
Ze všech metod na depilaci pokožka ošetřená teplým voskem vydrží nejdéle bez chloupků. Přístroj na provádění depilace pomocí teplového vosku si můžete koupit v drogeriích, nebo si nechat nohy depilovat v kosmetickém salonu.
Depilační krém nebo pěna
Výhodou je okamžité odstranění po pár minutách aplikace. Obsahuje kyselinu glykolovou, která odstraní chloupky, které jsou nad úrovní pokožky. Po určené době působení se jednoduše smyje vodou. Jejím bonusem je hladká pokožka po dobu až jednoho týdne. V depilačních krémech bývají přítomné i esenciální oleje, bambucké máslo a hydratační látky pro výživu pokožky. Před depilací tímto přípravkem je nutno nejdříve vyzkoušet kožní snášenlivost – nanést přípravek v malém množství na pokožku a pokud se do 24 hodin neobjeví reakce, můžete krém používat.
depilační vosk
Cukrová depilace
Na tuto depilaci můžete chodit do kosmetických salonů nebo si kelímek s cukrovou pastou koupit v široké síti drogerií. Před použitím pasty je nutno kelímek nahřát buď v mikrovlnné troubě nebo ve vodní lázni, počkat až se hmota změní do žvýkačkové konzistence a potom rozetřít pomocí dřevěné špachtle proti směru růstu chloupků na depilovaná místa, zachytit za konec hmoty a rychlým pohybem strhnout. Pokožka před ošetřením musí být suchá. Přípravky na cukrovou depilaci obsahují i zklidňující oleje, jedním z nich je i čajovníkový olej tea tree.