Technika

Na vodáckou výpravu s vozem z půjčovny dodávek

Půjčování větších typů osobních i nákladních vozidel, přezdívaných jako „dodávky“, je dnes v kurzu. Tento způsob přepravy je totiž v mnoha směrech výhodný, zvláště pro skupiny lidí, které cestují společně na nějakou akci. Využívají je také nadšenci vodáckého sportu.přepravní minibus

Skupinové sportovní akce – vodácké zájezdy

Tímto způsobem snadno přepravíte na delší vzdálenost prakticky cokoli. Vypůjčit si lze i přívěsný vozík a převážet s ním sportovní vybavení (lodě, pádla, stany, vodácké pytle atp.). Větší vůz pro skupinové cestování je v tomto případě výhodný z několika důvodů:
Cestujete pohromadě a nejste závislí na vlaku a autobusu – plánování vodáckých výprav může komplikovat špatné dopravní spojení hromadnými prostředky. Některá místa, zvláště na horním toku Evropských řek, jsou dostupná pouze osobním (nákladním) vozem.
Vozidlo jako záchrana – v některých situacích, např. při nepřízni počasí, nebo v tzv. odpočinkových dnech, lze vozidlo z půjčovny dodávek využít pro převoz osob i lodí na jiné místo – naráz a bez komplikací. Můžete s ním měnit program velice pružně podle svých potřeb a preferencí, např. namísto plavby obtížným úsekem realizovat prohlídku nějakého města či památky.kresba přepravní dodávky
Snadno s ním doplníte zásoby – problematické může být i zásobování pitnou vodou a potravinami, a to vyřešíte s vypůjčenou dodávkou jednoduše, pro vícečlennou výpravu pojme bez problémů i velké barely s vodou na pití i osobní hygienu, stejně tak zásoby potravin, které nemusíte pracně ukládat do stanů.
Chrání před krádeží – mezi vodáky kdysi platilo nepsané pravidlo, že si lidé navzájem pomáhají, a běžně se stávalo, že si i cizí lidé vycházeli vstříc např. epoxidovým lepidlem a záplatami a výpomocí při opravě poškozených lodí. Dnes se bohužel i mezi vodáky najdou nenechavci, kteří se v nestřeženém okamžiku zmocní rybářských prutů, fotoaparátů, a dokonce i zásob jídla a oděvů. V dodávce můžete mít veškerou bagáž uloženou před těmito lidmi v bezpečí.