Nebojte se sušených květin

K hezky vyzdobenému bytu patří květiny. Živé kytice však příliš dlouho ve váze nevydrží a neustále je obměňovat je nejen poněkud finančně nákladnější, ale také jednotvárné. Někdy je vhodné květinovou výzdobu https://www.emimino.cz/diskuse/vanocni-vyzdoba-uz-mate-302664/ nějak změnit, či ozvláštnit. Co třeba zkusit trvalejší květinové aranže? Ne, nebojte se, nemáme na mysli umělé kytky z vietnamských tržnic. Ty bývají vesměs velice nevkusné; (i když umělé květiny ve specializovaných prodejnách se v některých případech od těch pravých už skoro neliší). Ale pojďme od umělých materiálů pryč a vraťme se zpět ke skutečným rostlinám. Nikoliv však k řezaným, nýbrž k sušeným.

sušená růže

Suchý květ pro pot pourri

Stejně jako živé, tak i sušené květiny https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/  se hodí jak do vázy, tak i do různých aranží. Na uvedeném e-shopu můžete objednat jednotlivé sušené květiny na stonku, anebo sušinu, rozdělenou podle krajiny původu: africká – Platyspernum; čínská – révové balonky několika průměrů; indická – Baculi; australská – některé druhy banksie. Vynikajícím prvkem suchých dekorací je i sušené ovoce a koření – například badyán svým vzhledem upoutá na první pohled. K dispozici má e-shop také koše i ošatky, do nichž můžete suché vazby připravovat. Při tom vám mohou pomoci i různé floristické potřeby, jako jsou například zápichy či držáky pro aranžování sušených květin, a to ze slámy, sisálu a přírodního lýka.

sušené kytky

Něžná a romantická

Ze sušených květin je možné vytvořit vazby k celoroční či sezonní výzdobě – to už však bude záležet na vaší kreativitě a invenci. A kvalitní  sušenou květinou neurazíte ani při přání k svátku nebo narozeninám, či při jiné příležitosti. Jednotlivé květy můžete buď svázat do kytice, anebo pomocí aranžovací hmoty upravit v keramickém květináčku či proutěném košíčku a vytvořit tak originální dekoraci. Tady se opravdu fantazii meze nekladou. Jen myslete na to, že přírodní materiál – zde tedy sušená květina – má být aranžován opět do přírodnin (nádobky ze dřeva, proutí, z keramiky, aj.), aby byl zachován styl.
Velice dekorativně působí i věnečky, doplněné suchou vazbou.