Společnosti

Nebojte se sušených květin

K hezky vyzdobenému bytu patří květiny. Živé kytice však příliš dlouho ve váze nevydrží a neustále je obměňovat je nejen poněkud finančně nákladnější, ale také jednotvárné. Někdy je vhodné květinovou výzdobu nějak změnit, či ozvláštnit. Co třeba zkusit trvalejší květinové aranže? Ne, nebojte se, nemáme na mysli umělé kytky z vietnamských tržnic. Ty bývají vesměs velice nevkusné; (i když umělé květiny ve specializovaných prodejnách se v některých případech od těch pravých už skoro neliší). Ale pojďme od umělých materiálů pryč a vraťme se zpět ke skutečným rostlinám. Nikoliv však k řezaným, nýbrž k sušeným.

sušená růže

Suchý květ pro pot pourri

Stejně jako živé, tak i sušené květiny https://www.florservice.cz/susene-kvetiny-c173/ se hodí jak do vázy, tak i do různých aranží. Na uvedeném e-shopu můžete objednat jednotlivé sušené květiny na stonku, anebo sušinu, rozdělenou podle krajiny původu: africká – Platyspernum; čínská – révové balonky několika průměrů; indická – Baculi; australská – některé druhy banksie. Vynikajícím prvkem suchých dekorací je i sušené ovoce a koření – například badyán svým vzhledem upoutá na první pohled. K dispozici má e-shop také koše i ošatky, do nichž můžete suché vazby připravovat. Při tom vám mohou pomoci i různé floristické potřeby, jako jsou například zápichy či držáky pro aranžování sušených květin, a to ze slámy, sisálu a přírodního lýka.

sušené kytky

Něžná a romantická

Ze sušených květin je možné vytvořit vazby k celoroční či sezonní výzdobě – to už však bude záležet na vaší kreativitě a invenci. A kvalitní sušenou květinou neurazíte ani při přání k svátku nebo narozeninám, či při jiné příležitosti. Jednotlivé květy můžete buď svázat do kytice, anebo pomocí aranžovací hmoty upravit v keramickém květináčku či proutěném košíčku a vytvořit tak originální dekoraci. Tady se opravdu fantazii meze nekladou. Jen myslete na to, že přírodní materiál – zde tedy sušená květina – má být aranžován opět do přírodnin (nádobky ze dřeva, proutí, z keramiky, aj.), aby byl zachován styl.
Velice dekorativně působí i věnečky, doplněné suchou vazbou.