Www

Problémy s hypotékou? Řešení existuje.

Asi víte, že v případě, že si chcete v dnešní době sjednat hypoteční úvěr, tak je nutné mít našetřeno asi 20% ceny celé nemovitosti. 20% ale není zrovna malá částka a mnohé rodiny mají problém na ni dosáhnout. S cenami nemovitostí ale přímo úměrně rostou i nájmy a jsou již tak vysoké, že i nájemní bydlení přestává být pro mnohé rodiny komfortní. Jak z toho ven?
malá peněženka
1. Hypoteční úvěr + vlastní úspory /ručení další nemovitostí
Ideální situace je ta, kdy y má rodina našetřeny peníze a může si 20% z ceny nemovitosti zaplatit sám, tím pádem ve většině případů dosáhne na hypoteční úvěr a není zde problém. Pokud nemáte našetřeny peníze, ale máte jinou nemovitost, můžete klidně ručit i touto nemovitostí a tím zvednout celkovou cenu zástavy. Zástava tak bude vyšší než odhad vaší nemovitosti a tím pádem nebude třeba mít našetřeno tolik.
2. Hypoteční úvěr + půjčka
Pokud nemáte našetřeno dostatek financí, ale máte možnosti sjednat si půjčku jinde, pak můžete peníze dočerpat třeba s pomocí jiného bankovního subjektu. Tento model již bývá složitější a vyplatí se domluvit se na podmínkách se svým finančním poradcem, který jistě ví, jak to udělat, aby s tím vaše banka neměla problém.
rozehrané monopoly
3. Hypotéka bez registru
Pokud máte po splacené exekuci záznam v registru, pak jistě víte, že vám většina bank odmítne poskytnout hypoteční úvěr. Jsou však i vyjímky, které vám tuto hypotéku poskytnou. Počítejte však s tím, že nebankovní hypotéka bez registru je dražší, mívá větší úrok než ta klasická a také často poskytuje hypotéku jen do 70% odhadu nemovitosti pořizované z úvěru. To, že věřitel nenahlíží do registru je vyváženo penězi, které tento druh půjčky stojí. Pro věřitele, se totiž jedná o poměrně velké riziko. Úroky u této hypotéky se pohybují kolem 7% p. a. což je poměrně hodně a často se poskytuje pouze podnikatelům a firmám, ne jednotlivcům.
Pokud máte problémy se splácením svých předchozích závazků, pak není zrovna vhodné si pořizovat hypoteční úvěr, který vás zadluží na spousty let dopředu, kdy můžete kdykoli přijít o stabilní příjem.