Www

Generace ovlivněna Instagamem!

Pro mladé lidi je dnes mezi hlavními prioritami mít skvěle upravené sociální sítě. Co to znamená? Že v sociálním světě neukazují to, co je skutečné. Fotí se pouze to nejlepší, co vypadá nejlépe a hlavně to, co se bude všem ostatním líbit.  
Instagram je nápaditá sociální síť. Bohužel se ztratil pravý význam, proč vznikl a momentálně je z něj místo pro reklamu a pro lež. Nikdo se nevyfotíme, když jsme nemocní, opuchlí, s rozmazaným make-upem. Ale když se chystáme na oslavu, jsme skvěle upravení, sedne nám outfit, máme novou kabelku, hned o tom musíme dát vědět světu.dívka na Instagramu.jpg
Proto vznikají ty články o tom, jak moc špatné tyto sítě jsou. Není to o nich, ale o lidech, kteří si to nechají líbit. Máme totiž možnost volby. Buď budeme sledovat někoho, kdo nám nepředá nic pozitivního a inspirativního. Kdo nám znepříjemní den svým postem, u koho si říkáme „proč já nejsem neustále krásná?“. Tito lidé také nejsou. Mají své problémy, své špatné dny, ale nesdílí je, protože by ztratili svou image. Jenom my tomu nevěříme. Proto je dobré, udělat si ve svém telefonu čistku a jednoduše sledovat toho, kdo je nám sympatický, kdo nám může předat něco zajímavého, u koho se těšíme na další příspěvek.
Virtuální svět nám neustále něco podstrkuje. Ať jsou to kosmetické produkty influencerů nebo příliš sluníčková nálada paní, co vstává v pět ráno, aby si zacvičila jógu. Je toho tolik, že se obyčejný člověk ztrácí. Neví, komu má věřit, kdo propaguje produkt, protože za ně dostal peníze nebo se jedná o zboží, které za to vážně stojí.sociální média.jpg
Spousta lidí si neuvědomuje, že tento virtuální svět není pro děti. Je to může ovlivnit nejvíc, protože ještě neví, jak doopravdy fungují. Mohou se porovnávat s ostatními, mít nízké sebevědomí.
Z tohoto článku tkví ponaučení. Pokud nejste šťastní na sítích, máte pocit, že Vám ubližují, tak je nepoužívejte. Existuje mnoho dalších způsobů, jak hledat zábavu, kontakt s přáteli, či inspiraci. Nedržte se přísloví, které teď letí „co není na Instagramu, jako by nebylo“.