Společnosti

Proč je dávat na svůj blog pravidelně aktuality

Velká část z nás se nějakým způsobem prezentuje na internetu. Je faktem, že v tomto případě hrají prim sociální sítě, jako například Facebook či Instagram, avšak stále existují i jiné metody. Před příchodem sociálních sítí byly velmi populární blogy, a to zejména mezi mladšími děvčaty. A ačkoliv je téměř vytlačily sociální sítě, přesto stále zůstávají.

Avšak zatímco popularita na sociálních sítích se měří počtem „liků“ u příspěvku, či počtem osob, které váš profil sledují, u blogů byla tímto měřítkem návštěvnost. Tato statistika byla dostupná nejen majiteli onoho blogu, nýbrž ji často umisťovali i přímo na svou stránku, aby se návštěvníci mohli podívat, kolik lidí daný web ten den či měsíc navštívilo.

blog1

To vše je sice dobré, avšak blogery čeká ještě jeden úkol: Tuto návštěvnost si udržet, případně ji zvyšovat. A jednou z možností, jak toho dosáhnout, je pravidelně přidávat aktuality https://www.odnesto.cz/aktuality/. Ty nejenže poskytnou vašim čtenářům nový materiál, ale zároveň jim ukáže, že se o svůj blog staráte a neopustili jste jej. A to vše přispívá k tomu, abyste si tyto lidi udrželi a aby se k vám často vraceli.

blog2

Ovšem ani zdaleka nestačí pouze napsat jakýkoliv blábol, který vás napadne. Každý příspěvek, který přidáte, by měl být pro čtenáře něčím zajímavý. A věřte, že časté přidávání příspěvků „o ničem“ vám čtenáře odebere stejně spolehlivě, jako pokud byste například dva měsíce nepřidali vůbec nic.

A jak často tedy aktualizovat? To je poměrně individuální záležitost. Zde je podstatné hlavně to, čím se váš blog zabývá, zda se jedná například o módní recenze, psaní povídek, či prostě jen o vlogy z vašeho života, či od všeho něco.

Podstatné je ovšem sledovat, zda se v oboru, o kterém píšete, zrovna něco zásadního neděje. Pokud ano, pak je dobré přinášet co nejčerstvější a nejkompletnější informace. Ano, může to být pracné a v každém případě náročné na čas, avšak taková je cena za popularitu. A je jen na vás, zda jste ji ochotni podstoupit.