Výrobky

Topení v podlaze je současný fenomén


Zhotovit podlahové topení dnes není vůbec složité. Potřebujete pro podlahové topení systémovou desku, cementovláknité pochozí desky a topné potrubí. A ještě rozdělovač, který ovšem musí připojit k topné soustavě odborník – instalatér. Základní pokládku ale obstaráte sami i bez instalatéra, položení systémových desek s topnými hadicemi je velmi jednoduché a vy tím ušetříte čas i peníze za stavební firmu. Necháte si pouze od instalatéra uvést zařízení do chodu a můžete topit prakticky ihned, již v den pokládky. Nečekáte na žádné tvrdnutí betonu a podlahové topení si díky nízké hmotnosti desek můžete položit i tam, kde není možné přetěžovat stropy či podlahy těžkými stavebními prvky, například v podkroví.

dívka na podlaze

Jakmile topení uvedete do provozu, a vyzujete se z bot a sundáte ponožky, začnete vnímat velice příjemné pocity na bosá chodidla, a to je jeden z hlavních důvodů, proč si lidé toto topení v domech či bytech instalují. Samozřejmě, že je tímto způsobem vyzařované teplo mnohem efektivnější, než když se topí radiátory, protože sálání prostupuje do prostoru z celé nebo z většiny podlahové plochy, ale teplo na bosé nohy je něco, co nikdy a nikde nemůžete v zimě zažít, tedy pouze pokud vám chodidla někdo bude zahřívat například na masáži.

posezení na podlaze

Prohřívání chodidel však není jen o pocitu tepla, který můžete zažít i v teplé obuvi, jde tu o něco jiného, a sice chůze zcela naboso po teplém povrchu napodobuje reflexní masáže, a mnoho fyzioterapeutů a lékařů je považuje za nejúčinnější masérskou techniku, co existuje. Chodidla jsou pro mnoho lidí docela obyčejnou částí těla a nevěnují jí přílišnou pozornost, ale pokud si prostudujete starověkou reflexologii a hlavně ji na sobě aplikujete, s velkou pravděpodobností změníte názor.

Topením v podlaze získáte velmi výkonný léčebný přípravek a budete-li po podlaze hodit častěji naboso, budete tím stimulovat vnitřní orgány a podpoříte a urychlíte i buněčnou regeneraci.