Společnost

Zachování úrovně novinářské práce

I naprosto obyčejní lidé, kteří si svých peněz váží natolik, že je neutrácí za zbytečnosti, občas zabloudí na internetu na bulvární články. Jejich kvalita je různá, ale velká část autorů je buď hodně zoufalá, nebo bez nadání. Už jen upoutávky, které na nás vyskakují na titulních stranách bulvárních novin, jsou někdy k pláči. Občas to vypadá, že si snad někteří tzv. VIP ty články o sobě platí.
žena v póze
Zájem tisku o určité lidi přichází ve vlnách. Třeba po úmrtí známého umělce nás noviny a časopisy všeho druhu týdny informovaly o všech lidech, kteří byli i zanedbatelným způsobem spojení s umělcem. Když konečně po týdnech tato lavina informací opadla, zase se znovu vrací a pravděpodobně několik plátků bude opět sledovat osud jedné osoby, která byla příbuznou umělce. Budeme se seznamovat se zaručenými informacemi o této na alkoholu závislé příbuzné, o jejím pohnutém osudu. Ta osoba není ničím zajímavá, nic neumí, ani poslední roky nežila v této zemi, a přesto novináři mají pocit, že si lidé o ní chtějí číst.
Záplava modelek a vítězek soutěží krásy, o jejíchž existenci až do zveřejnění jen málokdo z čtenářů věděl, alespoň občas potěší mužské oko, ale koupí si kvůli tomu za peníze tištěné noviny anebo připlatí si na internetu za placenou zónu v magazínu? Komentáře u těchto fotek jsou dost nepovedené. Většině lidí
nespadne čelist, ani si nesednou na zadek. A nejspíš už něco podobného v životě viděli.
novinář a fotograf
Potom je tu další skupina žen, které asi ze zoufalství neustále zásobují bulvární redakce svými fotkami a chlubí se novými silikony nebo si veřejně posílají vzkazy se svými bývalými partnery. Termín VIP v tomto podání úplně ztrácí smysl.
Často si tyto hvězdičky stěžují, že je bulvár pronásleduje a nemají jinou možnost, než spolupracovat. To je ale hloupost. V naší zemi máme hodně chytrých a slavných lidí a jejich soukromý život zůstává novináři nedotčený.
Občas není špatné si něco zajímavého přečíst a trocha drbů může pobavit. Tvůrci bulváru by ale měli ve své práci o kousek zvednout pomyslnou laťku.