Lifestyle

Brr! Zima je tu!

Je tomu skutečně tak. Jaro, léto i podzim už tu byly. A posledním ročním obdobím je tedy zima. K zimě se mimo nízkých venkovních teplot pojí i sníh. Co si představíte pod pojmem zima? Je to sníh, mráz nebo Vánoce?

Pravda, se zimou jsou skutečně spojené i Vánoce a Silvestr, poslední dny v roce. Ačkoli tyto svátky s rokem skončí, se zimou se tak rychle nerozloučíme. Pokračuje ještě po Novém roce a trvá po celý leden i únor.
zimní krajina

Zimní sportování

Pokud jste milovníky sportu. Ani v zimě nemusíte nechat své tělo bez námahy. Přiznejme si, že pohyb je dobrý pro každého, zvláště po Vánocích. V dnešní době je bohužel sníh v nížinách pouze výjimkou, ale na horách většinu zimy skutečně je. Pokud alespoň mrzne, budou zasněžené sjezdovky i v místech s nižší nadmořskou výškou. Jaký sport máte nejraději vy? Je to lyžování, běžkování, snowboarding? Dnes je moderní také bruslení. Ve většině městech v České republice dnes naleznete zimní stadiony, kde se pravidelně pořádá bruslení pro veřejnost. Právě kluziště může být místem, kde bude vaše celá rodina trávit společný čas. Bývávaly doby, kdy kluci chodívali pravidelně na rybník, kde mohli hrát hokej. Tyto doby jsou ale již dávno pryč, protože je jen pár dní v roce, kdy opravdu mrzne. Za tak krátkou dobu, ale rybníček pořádně zamrznout nestihne a může tu být nebezpečí. Děti jistě ocení, pokud je vezmete na hory sáňkovat. Plastovým saním stačí i poprašek sněhu a už jedou.

Pravé zimní počasí

V dnešní době se zima v nížinách stává spíše otravnou, než aby se na ni člověk těšil. Mrzne na sucho, sníh nikde. Občas mrholí, ale pokud voda do rána namrzne, máme tu náledí. Kéž by byly konečně letos bílé Vánoce.
nedodělaný sněhulák

Ve vyšších nadmořských výškách se i dnes můžeme setkat s pravidelnými vánicemi. Miluji ten pohled na zaváté cesty, bílé stromy a celkově na zasněženou krajinu. Horší to bývá, když sníh začne tát. Z něj se stává nepříjemná a nevzhledná břečka, po které můžeme snadno uklouznout.

Hlavně v zimě platí, že ať děláte cokoliv, buďte opatrní. Během tohoto ročního období bývá nejvíce zranění, převážně zlomenin. Tak dělejte, co vás baví, ale vždy bezpečně.