Společnosti

Výhody internetu

Když pomineme základní fakt, že se během několika sekund můžete podívat do celého světa, nebo být ve spojení s někým známým žijícím hodně daleko, musíme si zvážit výhody na doma. Nemusíme tedy ani do USA ani nikde na nějaké ostrovy.

Notebook a internet

Nemá asi smysl se rozepisovat o bankovnictví, kde si všechny transakce vyřídíte v pohodlí své domácí pracovny, nebo v obýváku. Ne, v ložnici ne. I když to samozřejmě jde, silně to nedoporučuje dvacet z deseti odborníků. Jednak by to asi vadilo manželce, ale jde spíše o to, že v ložnici by neměla tato věc vůbec co pohledávat, nepotřebujeme-li ovšem, aby nás to celé budilo. Ale i v tom případě je lepší klasický mechanický budík. Ovšem je to věc názoru a někdo si počítač v ložnici vzít nedá.

Je třeba si pomaličku uvědomovat, že za chvíli bude internet i v lednici a bude nám ji řídit. Ne to není vtip, tyto lednice si již klidně můžete i koupit. Při správném zapojení propojení dokáží samy objednat právě po internetu chybějící potraviny.

Nu, zatím však internet slouží k těm běžnějším věcem a jistě vás nezřídka rozčílí, jako mou sousedku, když čeká dvacet minut na zprávy v televizi, aby jí nakonec lakonicky sdělili, že záběry, na které čeká si musí pustit xxx.cz. Tu pak přichází ke mne a hledí a kouká, než aby si internet pořídila také.

Kde jej sehnat? Ten jako takový neseženete, internet je celosvětová síť. Pro starší a neznalé, vy si pouze obstaráte přípojku a zbytek vám zařídí technik. Například Internet Praha má několik možností a variant, ze kterých si můžete vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat.

Zavináč, jeden ze symbolů internetu

A pokud nevíte, co a jak, technik vám milerád poradí a vysvětlí, co bude asi nejoptimálnější. Jiné připojení bude pro někoho, kdo na web mrkne jen občas a jiné pro hráče, který potřebuje hlavně bleskovou odezvu. Takže, pokud nebude vědět, ptejte se. A pak už jen směle do světa.